Billeder fra Lissabon
Af: Frank Sebastian Hansen, Bjarne Mouridsen Bjarne Mouridsen (læst af)
LytteprøveBeskrivelse
Paula er vokset op hos sin mor i et hippiekollektiv i Nordsjælland og har aldrig kendt sin portugisiske far. Som teenager vender hun kollektivet ryggen og skaber sig i stedet et uafhængigt liv i København. Da hendes mor dør efter kort tids sygdom, beslutter Paula sig for at rejse til Lissabon og lede efter sin forsvundne far. Rejsen til Lissabon afslører dystre familiehemmeligheder, der har rødder i Portugals fascistiske fortid.
Frank Sebastian Hansen (f. 1972) er uddannet cand.mag. i dansk og filosofi og som fotograf fra Fatamorgana – Danmarks Fotografiske Billedkunstskole. Han har i øvrigt været boganmelder for Ekstra Bladet og Go‘Morgen Danmark.
Yderligere informationer
-
Lydbog
-
MP3 (pakket i ZIP-fil)
MP3 (pakket i ZIP-fil)
-
Vandmærket
Vandmærket
-
7 timer 50 minutter
-
Lindhardt og Ringhof
-
9788711783283
-
18-06-2017
-
Moderne skønlitteratur. Samtidslitteratur, Danmark, Portugal

Pris DKK: 143,75
Denne bog er enten DRM-kopibeskyttet eller har Fixed layout
Hvis bogen er DRM-kopibeskyttet eller har Fixed layout, skal du bruge et særlig program for at læse bogen. Se anbefalinger til specifikke programmer her: Værd at vide om e-bøger og lydbøger
OBS!
Denne e-bog er beskyttet med Adobe DRM beskyttelse.
E-bogen kan kun læses i Adobe Digital Editions eller Bluefire Reader.
E-bogen kan ikke læses på Kindle, i Adobe Reader eller i iBooks.
Læs mere om programmer og print af e-bøger her.